czwartek, 1 października 2015

Stare a jakby nowe (wykorzystanie starej płyty CD do ozdób)


Większość z nas pamięta czasy, kiedy wszystkie filmy, muzyka, zapisywane były na płyty CD. W każdym domu znajdziemy biblioteczkę multimedialną z dziesiątki starych płyt CD/DVD. Teraz, kiedy weszły nowe nośniki pamięci stare płyty zaśmiecają nam szuflady, szafy. Nie wyrzucajcie ich, wykorzystajcie kreatywnie. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zastosowań mają rzeczy codziennego użytku. To bardzo wdzięczny materiał do pracy. Tutaj rozprawimy się ze zbędnymi płytami CD. Co z nimi zrobić? Ten rodzaj dekoracji ma wiele zastosowań. Co powiecie na mozaikę?


Wykonanie takiej mozaiki nie przysporzy wam wiele trudności. W celu przygotowania materiału do pracy wystarczy, że potniecie płytę CD na drobne kawałki. Pamiętajcie o bezbarwnym kleju, aby nie zepsuł on efektu końcowego. Od was zależy, czy ułożycie symetryczny wzór czy puścicie wodze fantazji. Wdzięcznym materiałem do zastosowania przy tego typu dekoracji jest stary talerz, taca lub miska. Dzięki temu nadamy nowe życie starej rzeczy, która w blasku światłą będzie mienić się tysiącem barw. Każdy element smarujemy klejem i przyklejcie na wasz talerz lub miskę. Po skończonej pracy przemyjcie z resztek kleju.

Tak wykonany przedmiot będzie oryginalnym prezentem dla najbliższych. Ozdobi każde pomieszczenie. Z pewnością wzbudzi zachwyt gości a was pobudzi do dalszych wyzwań dekoratorskich. Pamiętajcie, wasze możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz